
Left-hand reproduction brake lever for original Magura grip sets on your Puch DS50, VZ50, MS50, VS50 or MV50 moped or small motorcycle.
The replacement lever is made of solid cast iron and additionally polished.
Original Puch spare part number: 350.4.32.117.2
| Color | reflective |
| Total length | 135 mm |
| Thickness | 14.6 mm |
| Material | Cast aluminum |
| Surface | polished |
| Place of use | Universal |
| Height | 42.6 mm |
| Puch OEM number | 350.4.32.117.2 |
| Puch | 2-speed MS, MV, MV50 3-speed VSD, DS, VZ, MC |
Accessories & related products
Explore categories from Disc brake
Moped fans also bought
swiing® revival upright spring blue galvanized | Puch
Spring design: Tension spring · Total length: 122 mm · Ø wire: 2.5 mm · Length spring hook: 19 mm · Length spring hook: 53 mm · Manufacturer: swiing® revival parts · Material: Spring steel · Surface: galvanized (blue) · Ø outside: 14 mm · Ø inside: 9 mm
EUR 3.20
Gas cable Ø 1.25 mm x 220 cm (cylindrical nipple) Bing
Ø nipple: 3 mm · Nipple length: 5 mm · Manufacturer: Made in Germany · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Number of components: 1 pcs · Ø Stranded wire: 1.25 mm · Nipple shape: Cylinder · Cable length: 2200 mm · Area of application: Standard
EUR 2.85




