
Tank plug with dipstick and rubber sealing ring for your Piaggio Ciao moped / moped
.This carbon look stopper adds a stylish accent.
Other caps and useful utensils for mixing fuel can be found in the accessories section.
Made by the Italian brand CIF.
Alternative to the original Piaggio spare part number: 274190, 813970
| Material | Plastic |
| Ø External head | 44.3 mm |
| Manufacturer | CIF |
| Color | Carbon |
| Fuel filler cap | Plug 33 mm |
| Lockable | No |
| Vented | Yes |
| Height | 274 mm |
| Alternative version of the Piaggio OEM number | 274190 / 813970 |
| Piaggio | Ciao - P , SC , PX , C24 |
Accessories & related products
Explore categories from Gasoline & Tank

