
Reduction bushes for Dell'Orto carburetors to reduce the connection diameter.
Ø inside: 19 mm
Ø passage: 17.7 mm
Ø outside: 21 mm
Length: 14 mm
Quality product from the Italian manufacturer Dell'Orto.
| Total length | 14 mm |
| Ø inside | 19 mm |
| Ø outside | 21 mm |
| Manufacturer | Dell'Orto |
| Material | Plastic |
| Component group Carburetor | Adjusting screws, float, etc. |
| Color | white |
| Carburetor type | SHA |
| Ø Passage | 17.7 mm |
Moped fans also bought
swiing® revival nozzle set M5 (70 - 92) Dell'Orto SHA, PHBG
Total length: 8 mm · Drive: Slot · Manufacturer: swiing® revival parts · Material: Brass · Component group Carburetor: Spraying · Quantity: 10 pcs · Carburetor type: PHBG · Carburetor type: SHA · Carburetor type: SHA (Piaggio) · Nozzle type: Main nozzle · Nozzle thread: M5x0.8 (standard thread) · Nozzle size: 70 · Nozzle size: 72 · Nozzle size: 75 · Nozzle size: 78 · Nozzle size: 80 · Nozzle size: 82 · Nozzle size: 85 · Nozzle size: 88 · Nozzle size: 90 · Nozzle size: 92
EUR 24.80


