
Original left brake lever suitable for your moped, moped or small motorcycle.
The handle is made of white-coated aluminum and impresses with its robust and durable design.
Ø mounting hole: 6 mm
Width of mount: 8.6 mm
Ø hole for the brake cable nipple: 10 mm
Quality product from the Italian manufacturer Domino.
NOS - New from old stock.
| Manufacturer | Domino |
| Place of use | Handle fittings |
| Material | Aluminum |
| Surface | powder-coated |
| Color | white |
| Total length | 180 mm |
| Height | 16 mm |
| Thickness | 8 mm |
Accessories & related products
Explore categories from Handles & fittings
Moped fans also bought
Polini air filter | Piaggio Ciao, SI, Bravo, Boxer
Material: Plastic · Manufacturer: Polini · Camouflaged: No · Color: black · Width: 98 mm · Filter type: Foam · Ø outside: 53 mm · Height: 94.7 mm · Total length: 29 mm · Ø Internal connection: 50.6 mm · Mounting type: Plug connection clamped · Area of application: Tuning
EUR 17.70
swiing® revival nozzle set M5 (32 - 50) Dell'Orto SHA, PHBG
Material: Brass · Manufacturer: swiing® revival parts · Component group Carburetor: Spraying · Carburetor type: PHBG · Carburetor type: SHA · Carburetor type: SHA (Piaggio) · Quantity: 10 pcs · Nozzle type: Main nozzle · Total length: 8 mm · Nozzle thread: M5x0.8 (standard thread) · Nozzle size: 32 · Nozzle size: 34 · Nozzle size: 36 · Nozzle size: 38 · Nozzle size: 40 · Nozzle size: 42 · Nozzle size: 44 · Nozzle size: 46 · Nozzle size: 48 · Nozzle size: 50 · Drive: Slot
EUR 24.80




