
Black, round side mirror suitable for your moped, moped or small motorcycle.
The clamp piece and the arm are made of black painted aluminum and the mirror frame is made of plastic.
The mirror is attached to the handlebars from the side using the clamp.
The mirror is attached to the handlebars from the side and fixed in place using the clamp. Suitable for all handlebars with an outer diameter of 22 mm. The mirror can be used either on the left or right side.
| Manufacturer | ergotec |
| Material | Aluminum, Plastic |
| Surface | varnished |
| Color | black |
| Clamping diameter | 22 mm |
| Ø mirror surface | 105 mm |
| Ø mirror rod | 7.8 mm |
| Mirror rod length | 180 mm |
| Total length | 250 mm |
| Thread type | M5x0.8 (standard thread) |
| Thread size | M5 |
| Test mark | none |
Accessories & related products
Explore categories from Mirror
Moped fans also bought
Gas cable Ø 1.25 mm x 220 cm (cylindrical nipple) Bing
Ø nipple: 3 mm · Manufacturer: Made in Germany · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Ø Stranded wire: 1.25 mm · Nipple shape: Cylinder · Cable length: 2200 mm · Nipple length: 5 mm · Number of components: 1 pcs · Area of application: Standard
EUR 2.85
Fuel tap horizontal M12x1 (with union nut) outgoing at the bottom
Manufacturer: GPO · Possible lever positions: open / closed / reserve · Material lever: Metal · Thread type: MF12x1 (fine pitch thread) · Filter type: Plastic net · Ø fuel hose connection: 6 mm · Installation direction: horizontal / horizontal · Mounting type: Union nut · Outlet direction: below · Spare tube shape: curved · Reserve level: 70 mm
EUR 11.80
Not in stock
Magura gas cable clamp / deco cable clamp Ø 5 x 6 mm
Ø Cable bushing: 1.6 mm · Manufacturer: Magura · Material: Brass · Material: Steel · Surface: nickel-plated · Total length: 6 mm · Drive: Slot · Screw head: Lens head · Thread type: M4x0.7 (standard thread) · Thread length: 4 mm · Ø outside: 5 mm · Number of components: 2 pcs
EUR 2.35





