
Bent flame pipe (manifold, exhaust bend, exhaust pipe) suitable for Kreidler Flory 2-speed mopeds / small motorcycles where the exhaust is mounted on the right side.
| Material | Steel |
| Total length | 520 mm |
| Ø outside | 16 mm |
| Surface | chrome-plated |
| Color | Chrome |
| Ø inside | 13 mm |
| Ø External connection | 26 mm |
| Mounting type | Bride |
| Kreidler |
Explore categories from Exhaust system
Moped fans also bought
swiing® revival oil filler plug with sealing ring | Puch E50
Material: Steel · Total length: 14.6 mm · Manufacturer: swiing® revival parts · Thread length: 6 mm · Number of components: 2 pcs · Surface: galvanized (blue) · Ø External head: 14 mm · Thread type: M10x1.5 (standard thread) · Drive: Slot · Nominal diameter (thread): 10 mm · Screw head: Lens head · Puch OEM number: 364.1.10.660.1
EUR 4.15
Gas cable Ø 1.25 mm x 220 cm (cylindrical nipple) Bing
Material: Steel · Ø Stranded wire: 1.25 mm · Nipple shape: Cylinder · Ø nipple: 3 mm · Nipple length: 5 mm · Manufacturer: Made in Germany · Number of components: 1 pcs · Surface: galvanized (blue) · Cable length: 2200 mm · Area of application: Standard
EUR 2.85
Magura gas cable clamp / deco cable clamp Ø 5 x 6 mm
Material: Brass · Material: Steel · Total length: 6 mm · Manufacturer: Magura · Ø outside: 5 mm · Thread length: 4 mm · Number of components: 2 pcs · Surface: nickel-plated · Ø Cable bushing: 1.6 mm · Thread type: M4x0.7 (standard thread) · Drive: Slot · Screw head: Lens head
EUR 2.35



