
Chrome-plated tube bend for attaching the F1 front mudguard. It also increases the stability of the fork.
Fits various forks with tabs for the mudguard mount. (for 17" wheels).
(See example images 4 & 5).
Total height of arch: 255 mm
Width (outer edges of flat bar): 120 mm
Hole spacing of lateral holes: 35 mm
Drilling diameter: 6.2 mm
(mounting arch)
| Material | Steel |
| Surface | chrome-plated |
| Color | Chrome |
| Ø mounting hole | 6.2 mm |
| Total length | 255 mm |
| Mounting type | Nuts & bolts |
| Wide intake | 120 mm |
| Hole spacing | 35 mm |
| Wheel size | 17 " |
| Number of fixing points | 6 pcs |
Explore categories from Mudguard
Moped fans also bought
Magura cable clamp Ø 8 x 15 mm
Thread type: M6x1 (standard thread) · Manufacturer: Magura · Total length: 15 mm · Area of application: Standard · Material: Brass · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Surface: nickel-plated · Drive: External hexagon · Drive: Slot · Ø Cable bushing: 2.3 mm · Ø outside: 8 mm · Screw head: Hexagon · Thread length: 7 mm · Ø Bundle: 6 mm · Width across flats: 7 mm
EUR 2.95
swiing® revival rear fender Inox | Pony GTX, GTA (P1616)
Manufacturer: swiing® revival parts · Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Surface: polished · Color: Chrome · Wheel size: 17 " · Folding the ends: closed folded · Folding the ends: not folded · Shape of the mudguard: partly round · Total length over ends: 615 mm · Scope: 890 mm · Wide mudguard profile: 78 mm · Height of mudguard profile: 36 mm · Total height from support surface to top edge: 268 mm · Mounting type: Nuts & bolts
EUR 59.20


