
Chrome-plated horn, operated with 6V 5A, AC (alternating current).
Can be connected to the power circuit of all mopeds
You can find the matching cable lug in the accessories section.
Good, inexpensive standard spare part. GPO – GOOD PARTS ONLY.
| Ø outside | 70 mm |
| Manufacturer | GPO |
| Material | Steel |
| Surface | chrome-plated |
| Color | Chrome |
| Tension | 6 V |
| Type of current | Alternating current (AC) |
| Number of fixing points | 2 pcs |
| Mounting type | Screws |
| Total length | 105 mm |
| Width | 71.3 mm |
| Height | 36 mm |
| Ø screw holder | 6.3 mm |
Explore categories from Bell & Accessories
Moped fans also bought
GPO license plate holder Inox (CH version)
Color: silver · Manufacturer: GPO · Mounting type: Nuts & bolts · Hole spacing: 30 mm · Hole spacing: 50 mm · Ø mounting hole: 5 mm · Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Total length: 145 mm · Width: 105 mm · Height: 5.3 mm · Thread type: M5x0.8 (standard thread) · Thread length: 8 mm · Number of fixing points: 2 pcs
EUR 12.90
swiing® revival nozzle set M3.5 (64 - 74) Bing SRE, SRA, SRC, SRF
Manufacturer: swiing® revival parts · Material: Brass · Component group Carburetor: Spraying · Quantity: 6 pcs · Carburetor type: SRA (1/11/31) Velux · Carburetor type: SRA (1/11/35) Velux · Carburetor type: SRC · Carburetor type: SRE · Carburetor type: SRF · Nozzle type: Main nozzle · Drive: Slot · Total length: 6 mm · Nozzle thread: M3.5x0.6 (standard thread) · Nozzle size: 64 · Nozzle size: 66 · Nozzle size: 68 · Nozzle size: 70 · Nozzle size: 72 · Nozzle size: 74
EUR 18.90
swiing® revival light switch MERIT two buttons
Color: Chrome · Color: black · Manufacturer: swiing® revival parts · Housing material: Steel · Surface: chrome-plated · Substructure material: Plastic · Functions: High beam (headlights) · Functions: Horn · Functions: Light off · Functions: Low beam · Functions: Motor stop · Number of positions: 3 pcs · Total length: 55 mm · Width: 27 mm · Height: 30 mm · Ø Handlebars: 22 mm
EUR 22.40
Bumm mirror round Inox
Color: Chrome · Manufacturer: Bumm · Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Material: Steel · Test mark: none · Surface: chrome-plated · Clamping diameter: 22 mm · Ø mirror surface: 107 mm · Ø mirror rod: 8 mm · Mirror rod length: 300 mm · Thread size: M8 · Thread type: M8x1.25 (standard thread) · Total length: 360 mm
EUR 33.10
Power cable 1-core yellow 1 mm² (per meter)
Color: yellow · Cable cross-section: 1 mm² · Ø single core: 0.15 mm · Manufacturer: Made in Italy · Ordering unit: Per meter · Material: Copper · Material: Plastic · Surface: raw · Number of cables: 1 pcs · Total length: 1000 mm · Ø outside: 1.9 mm · Area of application: Standard
EUR 1.65
Button horn black | Piaggio Ciao, SI, Bravo, Boxer
Color: black · Manufacturer: Made in Italy · Material: Plastic · Housing material: Plastic · Functions: Horn · Number of positions: 2 pcs · Number of cables: 1 pcs · Piaggio OEM number: 122364 · Piaggio OEM number: 243558 · Piaggio OEM number: 243564 · Piaggio OEM number: 293866
EUR 15.30







