
Air filter suitable for your Piaggio Boxer moped / moped.
This intake filter is a suitable spare part for the air filter unit of your Piaggio Boxer. In addition to the white filter housing, the scope of delivery also includes the corresponding metal filter element and the clamp for fastening.
| Color | white |
| Width | 78 mm |
| Manufacturer | Piaggio |
| Ø outside | 52.5 mm |
| Camouflaged | No |
| Material | Plastic |
| Filter type | Standard sieve |
| Ø Internal connection | 50 mm |
| Area of application | Original |
| Piaggio OEM number | 123012 |
| Piaggio | Boxer |
Accessories & related products
Air filter 2 PS (DGM) original | Piaggio Ciao, SI, Bravo, Boxer
Manufacturer: Piaggio · Ø outside: 51 mm · Material: Plastic · Color: black · Width: 94 mm · Filter type: Grille · Height: 89 mm · Total length: 26.5 mm · Ø Internal connection: 49.7 mm · Mounting type: Plug connection clamped · Area of application: Original · Area of application: Tuning · Piaggio OEM number: 825417 · Piaggio OEM number: 1834235
EUR 18.90
swiing® revival nozzle set M5 (32 - 50) Dell'Orto SHA, PHBG
Manufacturer: swiing® revival parts · Material: Brass · Component group Carburetor: Spraying · Quantity: 10 pcs · Carburetor type: PHBG · Carburetor type: SHA · Carburetor type: SHA (Piaggio) · Nozzle type: Main nozzle · Drive: Slot · Total length: 8 mm · Nozzle thread: M5x0.8 (standard thread) · Nozzle size: 32 · Nozzle size: 34 · Nozzle size: 36 · Nozzle size: 38 · Nozzle size: 40 · Nozzle size: 42 · Nozzle size: 44 · Nozzle size: 46 · Nozzle size: 48 · Nozzle size: 50
EUR 24.80
Air filter 1.2 PS (IGM) original | Piaggio Ciao, SI, Bravo, Boxer
Manufacturer: Piaggio · Color: black · Material: Plastic · Filter type: Grille · Width: 98 mm · Height: 93 mm · Ø Internal connection: 49.5 mm · Ø outside: 52 mm · Mounting type: Plug connection clamped · Area of application: Original
EUR 20.10
Explore categories from Carburetor & intake system





