
Black painted sprocket with 24 teeth to fit your Zündapp Alpa Spezial 3000, Tomos and Hercules moped, moped or small motorcycle.
| Chain type | 415H |
| Chain pitch | 1/2" x 3/16" |
| Ø inside | 42.5 mm |
| Manufacturer | ESJOT |
| Color | black |
| Material | Steel |
| Surface | varnished |
| Number of teeth | 24 pcs |
| Ø mounting hole | 7.4 mm |
| Thickness | 4 mm |
| Number of fixing points | 4 pcs, 8 pcs |
| Ø bolt circle | 60.5 mm, 66 mm |
| Tomos |
| Hercules |
| Zündapp |
Explore categories from Drive & transmission
Moped fans also bought
NTN wheel bearing 12/28/8 rear cast hub Leleu | Puch Maxi
Bearing type: Deep groove ball bearing · Stock number: 6001 · Inner ring width: 12 mm · Manufacturer: NTN · Ball bearing closed: Yes · Dust protection type: 2RS - NBR contact seal on both sides · Bearing clearance: CM (special/noise-reduced) · Bearing cage: Sheet steel cage ball-guided · Groove ring: No · Material: Plastic · Area of application: Standard · Material: Steel · Width: 8 mm · Ø outside: 28 mm · Ø inside: 12 mm
EUR 7.00
NTN 6201 2RS ball bearing 12/32/10
Bearing type: Deep groove ball bearing · Stock number: 6201 · Ø inside: 12 mm · Ø outside: 32 mm · Width: 10 mm · Inner ring width: 10 mm · Manufacturer: NTN · Ball bearing closed: Yes · Dust protection type: 2RS - NBR contact seal on both sides · Bearing clearance: CN (standard) · Bearing cage: Sheet steel cage ball-guided
EUR 11.80
ESJOT sprocket 22 teeth (8 hole) | Hercules, Tomos, Zündapp Alpa Spezial 3000
Manufacturer: ESJOT · Material: Steel · Surface: varnished · Chain pitch: 1/2" x 3/16" · Chain type: 415H · Number of teeth: 22 pcs · Ø bolt circle: 60.5 mm · Ø bolt circle: 66 mm · Ø inside: 42.5 mm · Ø mounting hole: 7.4 mm · Thickness: 4 mm · Number of fixing points: 4 pcs · Number of fixing points: 8 pcs · Color: black
EUR 16.50
swiing® revival screw set M7 x 45 sprocket mounting | Tomos Fun Sport'R
Manufacturer: swiing® revival parts · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Thread type: M7x1 (standard thread) · Nominal diameter (thread): 7 mm · Drive: External hexagon · Screw head: Hexagon · Number of components: 8 pcs
EUR 9.85




