
Racing handlebar in matt carbon look with bolted crossbar for your moped, moped and small motorcycle. The aluminum handlebar is mounted on the fork plate.
Both balance ends are slightly bent backwards, the left handlebar end is also knurled for additional grip.
Height: 70 mm
Width: 650 mm
Ø Tube: 22.15 mm
Length handlebar ends (for grip mounting): 170 mm
Length fork plate mount: 70 mm
Matching attachments such as clamps, steerer nuts, grips, etc. can be found under accessories.
Good, inexpensive standard spare part. GPO – GOOD PARTS ONLY.
| Manufacturer | GPO |
| Material | Aluminum |
| Surface | varnished |
| Color | Carbon |
| Fork plate holder length | 80 mm |
| Height | 60 mm |
| Width | 640 mm |
| Clamping diameter | 22 mm |
| Mounting type | Fork plate |
| Ø outside | 22 mm |
| Length handlebar ends | 185 mm |
| Crossbar | Yes |
| Ø Strut | 12.5 mm |
| Strut length | 160 mm |
Accessories & related products
swiing® revival steerer tube nut M26x1 closed fork plate Inox
Manufacturer: swiing® revival parts · Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Width across flats: 30 mm · Ø outside: 36.6 mm · Height: 14 mm · Drive: External hexagon · Thread type: MF26x1 (fine pitch thread)
EUR 22.40
Explore categories from Handlebar & stem
Moped fans also bought
swiing® ingenious exhaust 22 mm camouflaged 2-piece | Puch Maxi S, N
Manufacturer: swiing® ingenious parts · Material: Steel · Surface: chrome-plated · Color: Chrome · Ø outside: 59 mm · Total length: 910 mm · Ø Silencer: 54.5 mm · Number of fixing points: 4 pcs · Mounting type: Stud bolts & nuts · Mounting type: Welded lug · Ø Flame tube outside: 22 mm · Exhaust type: Flute · Flame tube attachment: Flange
EUR 177.90
Magura cable clamp Ø 8 x 15 mm
Manufacturer: Magura · Material: Brass · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Surface: nickel-plated · Area of application: Standard · Width across flats: 7 mm · Ø outside: 8 mm · Ø Cable bushing: 2.3 mm · Thread length: 7 mm · Total length: 15 mm · Screw head: Hexagon · Ø Bundle: 6 mm · Drive: External hexagon · Drive: Slot · Thread type: M6x1 (standard thread)
EUR 2.95
Magura gas cable clamp / deco cable clamp Ø 5 x 6 mm
Manufacturer: Magura · Material: Brass · Material: Steel · Surface: nickel-plated · Ø outside: 5 mm · Ø Cable bushing: 1.6 mm · Thread length: 4 mm · Total length: 6 mm · Screw head: Lens head · Drive: Slot · Number of components: 2 pcs · Thread type: M4x0.7 (standard thread)
EUR 2.35
swiing® ingenious needle roller bearing 12/15/14.2 original silver cage
Bearing type: Needle roller and cage assembly · Dimension needle bearing: 12/15 x 14.2 · Manufacturer: swiing® ingenious parts · Bearing cage: Silver cage · Ø inside: 12 mm · Ø outside: 15 mm · Width: 14.2 mm · Alternative version of the Pony OEM number: A4222 · Tomos OEM number: 035548 · Alternative version of the Sachs OEM number: 0232 157 001
EUR 14.10






