
Chrome-plated rear-view mirror suitable for your moped, moped or small motorcycle.
Can be used on the left or right side.
Comparable side mirrors can be found in the accessories section.
Good, inexpensive standard spare part. GPO – GOOD PARTS ONLY.
| Mirror property | none |
| Manufacturer | GPO |
| Material | Steel |
| Test mark | none |
| Surface | chrome-plated |
| Total length | 360 mm |
| Color | Chrome |
| Thread size | M10 |
| Thread type | M10x1.5 (standard thread) |
| Ø mirror surface | 95 mm |
| Ø mirror rod | 10 mm |
| Mirror rod length | 300 mm |
| Clamping diameter | 20 mm, 21 mm, 22 mm, 23 mm, 24 mm |
Accessories & related products
Bumm mirror round Inox
Manufacturer: Bumm · Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Material: Steel · Test mark: none · Surface: chrome-plated · Total length: 360 mm · Color: Chrome · Thread size: M8 · Thread type: M8x1.25 (standard thread) · Ø mirror surface: 107 mm · Ø mirror rod: 8 mm · Mirror rod length: 300 mm · Clamping diameter: 22 mm
EUR 33.10
Bumm mirror round Inox black
Mirror property: none · Manufacturer: Bumm · Thread type: M8x1.25 (standard thread) · Test mark: none · Material: Steel · Surface: varnished · Thread size: M8 · Color: black-matt · Total length: 350 mm · Ø mirror surface: 98 mm · Ø mirror rod: 8 mm · Clamping diameter: 22 mm · Mirror rod length: 300 mm
EUR 35.50
GPO mirror round (short version) chrome
Mirror property: none · Manufacturer: GPO · Material: Steel · Surface: chrome-plated · Color: Chrome · Ø mirror surface: 95 mm · Ø mirror rod: 10 mm · Mirror rod length: 260 mm · Total length: 320 mm · Thread type: M10x1.5 (standard thread) · Thread size: M10 · Clamping diameter: 20 mm · Clamping diameter: 21 mm · Clamping diameter: 22 mm · Clamping diameter: 23 mm · Clamping diameter: 24 mm · Test mark: none
EUR 23.60
Explore categories from Mirror
Moped fans also bought
Gas cable Ø 1.25 mm x 220 cm (cylindrical nipple) Bing
Ø nipple: 3 mm · Nipple length: 5 mm · Manufacturer: Made in Germany · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Ø Stranded wire: 1.25 mm · Cable length: 2200 mm · Nipple shape: Cylinder · Number of components: 1 pcs · Area of application: Standard
EUR 2.85
Inner cable set automatic | Puch E50
Manufacturer: Made in Germany · Material: Steel · Ø Stranded wire: 1.25 mm · Ø Stranded wire: 1.5 mm · Ø Stranded wire: 1.8 mm · Quantity: 4 pcs · Total length: 1600 mm · Total length: 2200 mm · Nipple shape: Barrel (transverse) · Nipple shape: Cylinder · Nipple shape: Pears
EUR 11.80






