
Chrome-plated rear-view mirror suitable for your moped, moped or small motorcycle.
Can be used on the left or right side.
Comparable side mirrors can be found in the accessories section.
Good, inexpensive standard spare part. GPO – GOOD PARTS ONLY.
| Mirror property | none |
| Total length | 320 mm |
| Manufacturer | GPO |
| Test mark | none |
| Material | Steel |
| Surface | chrome-plated |
| Color | Chrome |
| Thread type | M10x1.5 (standard thread) |
| Ø mirror surface | 95 mm |
| Ø mirror rod | 10 mm |
| Mirror rod length | 260 mm |
| Clamping diameter | 24 mm, 23 mm, 22 mm, 21 mm, 20 mm |
| Thread size | M10 |
Accessories & related products
Bumm mirror round Inox
Manufacturer: Bumm · Test mark: none · Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Material: Steel · Surface: chrome-plated · Total length: 360 mm · Ø mirror surface: 107 mm · Color: Chrome · Ø mirror rod: 8 mm · Mirror rod length: 300 mm · Thread size: M8 · Clamping diameter: 22 mm · Thread type: M8x1.25 (standard thread)
EUR 33.10
Bumm mirror round Inox black
Mirror property: none · Manufacturer: Bumm · Test mark: none · Material: Steel · Surface: varnished · Total length: 350 mm · Ø mirror surface: 98 mm · Color: black-matt · Ø mirror rod: 8 mm · Mirror rod length: 300 mm · Thread size: M8 · Clamping diameter: 22 mm · Thread type: M8x1.25 (standard thread)
EUR 35.50
GPO mirror round (long version) chrome
Mirror property: none · Manufacturer: GPO · Test mark: none · Material: Steel · Surface: chrome-plated · Total length: 360 mm · Ø mirror surface: 95 mm · Color: Chrome · Ø mirror rod: 10 mm · Mirror rod length: 300 mm · Thread size: M10 · Clamping diameter: 20 mm · Clamping diameter: 21 mm · Clamping diameter: 22 mm · Clamping diameter: 23 mm · Clamping diameter: 24 mm · Thread type: M10x1.5 (standard thread)
EUR 23.60
Explore categories from Mirror
Moped fans also bought
GPO license plate holder Inox (CH version)
Height: 5.3 mm · Width: 105 mm · Total length: 145 mm · Manufacturer: GPO · Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Color: silver · Mounting type: Nuts & bolts · Number of fixing points: 2 pcs · Ø mounting hole: 5 mm · Hole spacing: 30 mm · Hole spacing: 50 mm · Thread type: M5x0.8 (standard thread) · Thread length: 8 mm
EUR 12.90
Side stand black | Puch Maxi S / N, Supermaxi LG1 / LG2, X30 NS / NL / NG-2AH, P1
Total length: 340 mm · Manufacturer: Made in Portugal · Material: Steel · Surface: powder-coated · Adjustable: Yes · Length pivot point - floor: 220 mm · Color: black · Mounting type: Screwed clamp · Number of fixing points: 2 pcs
EUR 23.60






